MRJ-FL-20Y Fiber Laser Marking Machine
video
Send forespørgsel
Produkt introduktion
System Karakteristik:
Arbejdsbænken er udstyret med driftsplatform, som i vid udstrækning anvendes i fabrik, værksted mv.
High speed markering, høj repetition positionering nøjagtighed;
Uden daglig vedligeholdelse af laseren, og arbejdstiden er op til 100000 timer.
Ansøgningsfelt:
Produktpræstationsparametre:
Model
MRJ-FL-20Y
MRJ-FL-30-årige
MRJ-FL-50 Y
Laser Power
20W
30W
50W
Laserbølgelængde
1064 nm
1064 nm
Strålekvalitet
M2 <>
M2 <>
Gentagelsesfrekvens
20-80KHz
30-80KHz
Markeringsfelt
110mmx110mm
110mmx110mm
110mmx110mm
Mærkning Dybde
≤1.2mm
≤1.5mm
≤2.0mm
Markeringslinjens hastighed
≤14000mm / s
≤14000mm / s
≤14000mm / s
Minimum linie bredde
10um
10um
Mindste tegn
0,15 mm
0,15 mm
0,15 mm
Repetition Precision
± 0.005mm
± 0.005mm
± 0.005mm
Strømforbrug
≤600w
≤800w
≤1000w
Vedligeholdelsesfri tid
100 tusind timer
100 tusind timer
Input Power
Single Phase110VAC / 220VAC / 50-60Hz